niedziela, 19 lutego 2012

Planujemy... planujemy...

Tu, między migdałkami, tujkami i różami Bonica 82 chcę posiać jednoroczny gąszcz; ostróżek,  dzwonków, ślazu, czarnuszek... Marzy mi się taka wiejska, sielska rabata. Nie wiem, czym ją obramować, czy wystarczy podcinanie trawy z boku, by ładnie wyglądało? Oba klomby są symetryczne, tej samej wielkości, mniej więcej metr szerokości na jakieś 6, 7 metrów długości. Za migdałkami są dwie karagany, dwa malutkie świerczki Conica i wieloletnie malwy. Zdjęcia z zeszłej wiosny.

olejne miejsce, które chcę odświeżyć to mała rabata pod kuchennym oknem. Chcę zabrać stamtąd szczypiorek, berberys i rabarbar, a dosadzić letnich kwitnących. Tylko co by tam pasowało? Może poprzesadzać tam dzwonki skupione, dodać ostróżki, floksy? To południowo-zachodnia strona domu. Z północnej mam to, co na drugim zdjęciu.


A teraz ogródek ziołowy: za brzozami miałam do tej pory truskawki. Rabata 2 m na prawie 10. Chcę wszystkie wykopać i zrobić tam prawdziwy ziołowy ogródek. z grządką wzniesioną, z kwaterami na rozmaite ziółka i wiklinowym płotkiem. Wokół folii z pomidorami też chcę zagospodarować przestzreń, tak samo nad oczkiem. Na razie biorę się za kartkę i długopis...

1 komentarz:

  1. Oj, duuużo pracy przed Tobą, ale przecież kazdy ogrodnik tak ma. Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń